pl en de

Region Morza Bałtyckiego

Atrakcyjność turystyczna Regionu Morza Bałtyckiego wzrasta w ogromnym tempie. Obecnie rejon ten jest już trzecim na liście najpopularniejszych destynacji cruserów. Powodem są przede wszystkim geopolityczne zmiany w tej części świata – rozpad Związku Radzieckiego, powstanie nowych państw nad Bałtykiem, ich otwarcie na rynek turystyczny. Wszystko to sprawiło, że w czasie ostatnich 12 lat liczba pasażerów statków wycieczkowych odwiedzających kraje nadbałtyckie wzrosła o ponad 3 miliony – z 1,1 mln osób w 2000 roku do 4,2 mln w roku 2012! 

Czytaj więcej na www.cruisebaltic.com


Morze Bałtyckie i jego wybrzeża to niesamowicie ciekawy i zróżnicowany przyrodniczo rejon świata. Malownicze zatoki, fiordy, wyspy, urwiste klify, piaszczyste plaże, wypoczywające na mierzejach foki, ostoje dzikich ptaków i czyste, bogate w jod powietrze stanowią o atrakcyjności „najsłodszego morza świata” jak nazywany jest często Bałtyk. Ale nie tylko przyroda tu zachwyca – nie mniej ciekawe jest to, co na przestrzeni setek lat stworzyli ludzie.

Wybrzeża Bałtyku pełne są starych miast opowiadających historie minionych wieków. Są tu pałace, królewskie zamki, gotyckie i romańskie świątynie, imponujące fortece. Rejon Morza Batyckiego na przestrzeni dziejów był domem dla wielu wielkich imperiów. Głowami części leżących nad jego brzegami państw nadal są monarchowie.

Niewiele regionów wycieczkowych daje taką różnorodność i intensywność wrażeń jaką oferuje rejs po Morzu Bałtyckim. Podczas rejsu po Bałtyku praktycznie każdego dnia budzimy się w innym kraju, mamy szanse zwiedzić zarówno wielkie europejskie stolice, jak i odkrywać mniej znane, ale za to pełne uroku miasta i miasteczka.

Gdynia, nazywana morską stolica Polski jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie Morza Bałtyckiego. To jedyny port w Polsce, który ma możliwość przyjmowania największych statków wycieczkowych ( czytaj więcej: www.port.gdynia.pl). Gdynia to brama Pomorza i tysiącletniego Gdańska, ale nie tylko...
Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i Turystyki, ul. 10-go Lutego 24, tel. +48 58 668 25 35, e-mail: turystyka@gdynia.pl | www.gdyniaturystyczna.pl